Registrovat se

Nadcházející akce:

17.12.

Vánoční víkend v klubovně

Tradiční akce našeho oddílu

Klubovna

Naše minulé klubovny

Náš oddíl za dobu, po kterou působí v Rožnově pod Radhoštěm již vystřídal velké množství kluboven:

  1. Rok 2010 , ulice Meziříčská 856 - Tuto budovu nám nabídl ....., jelikož předchozí klubovna pronajímána firmou ON Semiconductor se měla bourat. Stěhování proběhlo na rychlo před příchodem zimy do tohoto opuštěného rodiného domku. Jelikož zde nebylo topení, museli jsme udělat velké množství dřeva na topení a společnými silami jsme opravili některé dost zničené části budovy.

Stěhování se do současné klubovny

V listopadu 2011 se nám naskytla příležitost používat, již několik let opuštěnou, klubovnu na adrese: 1. Máje. Jednalo se o dvoupodlažní postarší dům se sklepem a podkrovím. První dojmy byly nevábné, jelikož za dobu kdy se klubovna používala naposledy, se zdejší oddíly rozpadaly a z těchto prostor se stalo spíše doupě pubertální mládeže. Musela se vyklidit a vyčistit půda, jelikož její konstrukce pod náporem nanošených „krámů“ dosti trpěla, přes střechu zatékalo a nalézala se zde spousta prohnilých koberců. Když se vyvezl zhruba jeden kamion nepořádku (bez nutnosti zveličovat), mohli jsme přistoupit k různým protiopatřením: zabránit propadání stropu, zatěsnit střechu, aby už nadále nezatékalo a zpevnit určité části střechy, která pod náporem zatékající vody značně prohnila (nikoli však krovové trámy).

Po vyklizení půdy jsme se zaměřili na sklep, který byl pod celou budovou a nalézalo se zde také velké množství „čehosi“, nejen táborového vybavení oddílů, které zde byly před námi. Nakonec bylo potřeba vyklidit i přízemí, kde jsme se měli v plánu nastěhovat a udělat hlavní prostory klubovny. Veškeré vybavení, jež by se dalo použít, se přesunulo do druhého poschodí. Sám již nedovedu říci, kolik času vyklízení budovy zabralo, ale nejhrubší práce probíhaly asi měsíc.

Po vyklizení prvního poschodí jsme přišli na nemilé překvapení. Původní koberce byly zatuchlé, jelikož se dlouho nevětralo a také díky velké vlhkosti jsme byli nuceni vytrhat původní linoleum a museli jsme týden sušit podlahy, abychom je zbavili plísní, které se místy rozrůstaly. Některé podlahové desky bylo nutno zcela vyměnit, jelikož byly značně prohnilé. Po ukončení vysušování podlah i zdí se mohlo začít oškrabávat nedržící omítky, sádrovaly se zdi a stropy, opravila se vadná elektroinstalace, provedla se revize komínu a instalace kamen pro občasné topení a po mnoha probděných nocích v klubovně se dokončilo i malování zdí, na které nám přispěli rodiče některých členů. Klubovna byla tedy nachystaná na vybavování a zdobení. Podlahy se ještě vydrhly a ošetřily proti plísním, položily se koberce, které jsme dostali darem. Poté zbývalo už jen očistit a nastěhovat skříňky, lavice, stoly, navrtat obložení stropu pro umístění turistických známek a nahodit zbytek výzdoby na stěny. Vše završeno úklidem, jsme v době vánočních svátků měli nachystané hlavní prostory.

Prostory jsme sice měli nachystané, ale zatím ještě nefunguje topení, neteče voda, všude se nesvítí a záchody taky nejsou zcela v provozu. Musela proběhnout taktéž výměna prasklých vodovodních hodin, čerpadla pro vytápění domu a s tím se musela dojednat dodávka teplé vody do budovy. Mrazem prasklý záchod taky „letěl“ na skládku a začaly se spravovat prostory kuchyňky a předsíně, aby bylo kde se převlékat a vařit, jelikož věci, které si děti nechávaly povalující se v klubovně, zavazely při programu. Kuchyňku, předsíň a část chodby bylo potřeba oškrábat, protože zdejší zdi měly šest a více vrstev barev, které už samy o sobě nedržely a místy odpadaly i omítky. Postup byl tedy podobný jako v předchozích prostorách.

Nyní máme klubovnu nachystanou na běžný provoz, ale stále plánujeme obložení předsíně, aby se neobíjely už tak chabé omítky, zdvihnutí chodníku od branky, který se propadá a ještě úklid horního patra.

Poděkování

Chtěli bychom ještě vzláště poděkovat rodinám: Charvátovi, Giebelovi, Hrstkovi, Kaňkovi, Kramolišovi, Pavelkovi, Solánští a Štipkovi kteří se podíleli buď na pomoci s opravami, nebo finanční podporou.

Děkujeme.

Fotky klubovny